Vishay Thin Film PLT0603Z3791LBTS
PLT0603Z3791LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT0603Z3791LBTS
Brief Description
RES SMD 3.79K OHM 0.15W 0603
Datasheet Download
PLT0603Z3791LBTS.pdf
Availability of PLT0603Z3791LBTS
QUANTITY
PLT0603Z3791LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT0603Z3791LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT0603Z3791LBTS
PackagingCut Strip
Resistance (Ohms)3.79k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT0603Z3791LBTS
Related LinksPLT0603Z, PLT0603Z3791LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT0603Z3791LBTS Details Description
Related parts for PLT0603Z3791LBTS
CLINCHER R/A LATCHING HEADER datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.25A 180 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 28VOUT 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
MICRO 100C S 30" YEL JACKS NI datasheet.pdf