Vishay Thin Film PLT0603Z4271LBTS
PLT0603Z4271LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT0603Z4271LBTS
Brief Description
RES SMD 4.27K OHM 0.15W 0603
Datasheet Download
PLT0603Z4271LBTS.pdf
Availability of PLT0603Z4271LBTS
QUANTITY
PLT0603Z4271LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT0603Z4271LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT0603Z4271LBTS
PackagingCut Strip
Resistance (Ohms)4.27k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT0603Z4271LBTS
Related LinksPLT0603Z, PLT0603Z4271LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT0603Z4271LBTS Details Description
Related parts for PLT0603Z4271LBTS
FIXED IND 12UH 1.15A 200 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 464 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE SGL END STR 3POS FEMALE 1M datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ETN UNMANGED SWITCH 8 PORT 10/10 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf