Vishay Thin Film PLT0805Z3120LBTS
PLT0805Z3120LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT0805Z3120LBTS
Brief Description
RES SMD 312 OHM 0.01% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLT0805Z3120LBTS.pdf
Availability of PLT0805Z3120LBTS
QUANTITY
PLT0805Z3120LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT0805Z3120LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT0805Z3120LBTS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)312
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT0805Z3120LBTS
Related LinksPLT0805Z, PLT0805Z3120LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT0805Z3120LBTS Details Description
Related parts for PLT0805Z3120LBTS
CAP ALUM 3900UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR DUAL3/5.5V 16QSOP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAT 6 PATCH CORD 3' RD datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SKT datasheet.pdf