Murata Electronics North America PLT09H2003R004
PLT09H2003R004 picture photo
Mfg. Part Number
PLT09H2003R004
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
PLT09H2003R004.pdf
Availability of PLT09H2003R004
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PLT09H2003R004 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT09H2003R004
Internal Part NumberEIS-PLT09H2003R004
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship PLT09H2003R004 today.
SeriesPLT09H20
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-PLT09H2003R004
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksPLT09H2, PLT09H2003R004 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PLT09H2003R004 Details Description
Related parts for PLT09H2003R004
SOCKET CONN 50 CONT CLOSED W/POL datasheet.pdf
CORD MINI BANA PLUG PATCH 24"BLK datasheet.pdf
IC TRANSLATOR DUAL 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS W/PIN BOX datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 535MA 280 MOHM datasheet.pdf
VARISTOR 462V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T412 datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 2A SYNC 8DFN datasheet.pdf