Murata Electronics North America PLT09H2003R004
PLT09H2003R004 picture photo
Mfg. Part Number
PLT09H2003R004
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
PLT09H2003R004.pdf
Availability of PLT09H2003R004
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PLT09H2003R004 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT09H2003R004
Internal Part NumberEIS-PLT09H2003R004
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship PLT09H2003R004 today.
SeriesPLT09H20
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-PLT09H2003R004
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksPLT09H2, PLT09H2003R004 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PLT09H2003R004 Details Description
Related parts for PLT09H2003R004
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 0804 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CARD EDGE 48POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
IC RS-232 RX 1.5MBPS SOT23-5 datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG HSING 8C8 MIX datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .100 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
OSC MEMS 22.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf