Vishay Thin Film PLT1206Z3402LBTS
PLT1206Z3402LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT1206Z3402LBTS
Brief Description
RES SMD 34K OHM 0.01% 0.4W 1206
Datasheet Download
PLT1206Z3402LBTS.pdf
Availability of PLT1206Z3402LBTS
QUANTITY
PLT1206Z3402LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT1206Z3402LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT1206Z3402LBTS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT1206Z3402LBTS
Related LinksPLT1206Z, PLT1206Z3402LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT1206Z3402LBTS Details Description
Related parts for PLT1206Z3402LBTS
RES SMD 0.007 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HINGED DUCT COVER 2"X6' LT GRY datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIP CABLE 4POS datasheet.pdf