Vishay Thin Film PLT1206Z7871LBTS
PLT1206Z7871LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT1206Z7871LBTS
Brief Description
RES SMD 7.87KOHM 0.01% 0.4W 1206
Datasheet Download
PLT1206Z7871LBTS.pdf
Availability of PLT1206Z7871LBTS
QUANTITY
PLT1206Z7871LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT1206Z7871LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT1206Z7871LBTS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.87k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT1206Z7871LBTS
Related LinksPLT1206Z, PLT1206Z7871LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT1206Z7871LBTS Details Description
Related parts for PLT1206Z7871LBTS
CONVERTER/BRAKE/INVERTER 1.9VCE datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.78A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 5A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT PLUNG GOLD PCB datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 15AWG BROWN 100' datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf