Vishay Thin Film PLTT0805Z2402AGT5
PLTT0805Z2402AGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z2402AGT5
Brief Description
RES SMD 24K OHM 0.05% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z2402AGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z2402AGT5
QUANTITY
PLTT0805Z2402AGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z2402AGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z2402AGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z2402AGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z2402AGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z2402AGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z2402AGT5
CONN RCPT CPC HSING 17-16 STD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ 8DIP datasheet.pdf
OSC XO 250.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 26.16MM datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.01M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf