Vishay Thin Film PLTT0805Z3740QGT5
PLTT0805Z3740QGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z3740QGT5
Brief Description
RES SMD 374 OHM 0.02% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z3740QGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z3740QGT5
QUANTITY
PLTT0805Z3740QGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z3740QGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z3740QGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)374
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z3740QGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z3740QGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z3740QGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z3740QGT5
TERMINAL BLOCK 7.50MM 6POS PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DUAL PREC MULTIVIB 16-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
IC FPGA 300 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
IMCV-GIGA-FIBERLINX-II, TX/SSLX- datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 25K OHM 0.175W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
HAN HIGH TEMP 10B-AGG-QB datasheet.pdf
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD datasheet.pdf