Vishay Thin Film PLTT0805Z3920QGT5
PLTT0805Z3920QGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z3920QGT5
Brief Description
RES SMD 392 OHM 0.02% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z3920QGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z3920QGT5
QUANTITY
PLTT0805Z3920QGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z3920QGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z3920QGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z3920QGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z3920QGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z3920QGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z3920QGT5
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20QSOP datasheet.pdf
POT 25K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 38POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.5V 0.15A WLP4B datasheet.pdf
TAPE DBL SIDED FOAM 1/16 X 1" datasheet.pdf
OSC XO 36.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
KIT EVALUATION Q32M210 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1' 1MM 7POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V D2PAK datasheet.pdf