Vishay Thin Film PLTT0805Z4270QGT5
PLTT0805Z4270QGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z4270QGT5
Brief Description
RES SMD 427 OHM 0.02% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z4270QGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z4270QGT5
QUANTITY
PLTT0805Z4270QGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z4270QGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z4270QGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)427
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z4270QGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z4270QGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z4270QGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z4270QGT5
IC CLK BUFFER 2:12 350MHZ 32LQFP datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2.5A 250VAC/VDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.080DIA TIN datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONNECTPORT X4H ZB VERIZON US datasheet.pdf
CABLE SEAL 5PCS datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf