Vishay Thin Film PLTT0805Z7410QGT5
PLTT0805Z7410QGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z7410QGT5
Brief Description
RES SMD 741 OHM 0.02% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z7410QGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z7410QGT5
QUANTITY
PLTT0805Z7410QGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z7410QGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z7410QGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)741
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z7410QGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z7410QGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z7410QGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z7410QGT5
TRANS NPN 11V 0.05A SOT-346 datasheet.pdf
CAP CER 300PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC DAC DUAL 10BIT MULT 16TSSOP datasheet.pdf
IC DIODE MODULE BOD 0.2A 2400V datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 560PF 2% 100V 1812 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 8SOP datasheet.pdf
CABLE SERVOMOTOR FOR CNB 15M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 1.5UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf