Vishay Thin Film PLTT0805Z7870AGT5
PLTT0805Z7870AGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z7870AGT5
Brief Description
RES SMD 787 OHM 0.05% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z7870AGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z7870AGT5
QUANTITY
PLTT0805Z7870AGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z7870AGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z7870AGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z7870AGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z7870AGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z7870AGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z7870AGT5
RES SMD 562K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A 8DSBGA datasheet.pdf
CONN HEADER STKD 20POS R/A SH datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 145LGA datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 60W datasheet.pdf
FUSE SPLCR BLOCK 620A 600V 1POLE datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
GSF1 POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
60714-10 BARREL FORM PUNCH datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf