Vishay Thin Film PLTT0805Z8870QGT5
PLTT0805Z8870QGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z8870QGT5
Brief Description
RES SMD 887 OHM 0.02% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z8870QGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z8870QGT5
QUANTITY
PLTT0805Z8870QGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z8870QGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z8870QGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z8870QGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z8870QGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z8870QGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z8870QGT5
CONN HEADER 60POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.48K OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 630 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS CABLE PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf