Vishay Thin Film PLTT0805Z9310QGT5
PLTT0805Z9310QGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z9310QGT5
Brief Description
RES SMD 931 OHM 0.02% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z9310QGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z9310QGT5
QUANTITY
PLTT0805Z9310QGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z9310QGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z9310QGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z9310QGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z9310QGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z9310QGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z9310QGT5
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOL datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 6POS .156 TIN datasheet.pdf
CONN 28POS DUAL HDR STACK 0.100" datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 1A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 2.40K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TESTER VOLTAGE LCD GFCI datasheet.pdf
DISPLAY 7-SEG. 13MM GREEN C.C. datasheet.pdf