Vishay Thin Film PLTT0805Z9650AGT5
PLTT0805Z9650AGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z9650AGT5
Brief Description
RES SMD 965 OHM 0.05% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z9650AGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z9650AGT5
QUANTITY
PLTT0805Z9650AGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z9650AGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z9650AGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)965
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z9650AGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z9650AGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z9650AGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z9650AGT5
RES SMD 91 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS PNP 200V 0.1A TO-92L datasheet.pdf
CAP CER 220PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 1.82M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE SKT datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
.040 PIN RL.ASSY SZ16-18 datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 16A datasheet.pdf