Vishay Thin Film PLTT0805Z9880AGT5
PLTT0805Z9880AGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z9880AGT5
Brief Description
RES SMD 988 OHM 0.05% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z9880AGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z9880AGT5
QUANTITY
PLTT0805Z9880AGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z9880AGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z9880AGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)988
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z9880AGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z9880AGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z9880AGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z9880AGT5
CONN HEADER VERT 4POS PCB TIN datasheet.pdf
BLANK ASVMB-EY OSCILLATOR 10PPM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 700 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RADIAL BRISTLE DISC THIN BRISTLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP CER 9PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW DO35 datasheet.pdf