Murata Electronics North America PLY10AN1121R8R2B
PLY10AN1121R8R2B picture photo
Mfg. Part Number
PLY10AN1121R8R2B
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
COMMON MODE FILTERS
Datasheet Download
PLY10AN1121R8R2B.pdf
Availability of PLY10AN1121R8R2B
QUANTITY
PLY10AN1121R8R2B Order Process
Ship out your order
Specifications of PLY10AN1121R8R2B
Internal Part NumberEIS-PLY10AN1121R8R2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,200
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesPLY10
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance1.1mH
Current1.8A
DC Resistance (DCR)-
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 60°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.709" L x 0.630" W (18.00mm x 16.00mm)
Height (Max)0.689" (17.50mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLY10AN1121R8R2B
Related LinksPLY10AN1, PLY10AN1121R8R2B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PLY10AN1121R8R2B Details Description
Related parts for PLY10AN1121R8R2B
CONN HEADER 3MM 11POS TIN SMD datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
IC DAC DUAL 14BIT LO PWR 40LFCSP datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CONN TRB PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 274 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC USB POWER MANAGER HE 38-QFN datasheet.pdf
FL SWITCH SFN 15TX/FX datasheet.pdf
TRANS NPN 150V 14A TO-3PF datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf