Eaton (formerly Cooper Bussmann) PM-5R0V104-R
PM-5R0V104-R picture photo
Mfg. Part Number
PM-5R0V104-R
Brief Description
CAP 100MF -20% +80% 5V T/H
Datasheet Download
PM-5R0V104-R.pdf
Availability of PM-5R0V104-R
QUANTITY
PM-5R0V104-R Order Process
Ship out your order
Specifications of PM-5R0V104-R
Internal Part NumberEIS-PM-5R0V104-R
Featured ProductPM Series 5.0 Volt Supercapacitors
PackagingBulk
Capacitance100mF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated5V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 60°C
TerminationThrough Hole
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Lead Spacing-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Operating Temperature-40°C ~ 60°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PM-5R0V104-R
Related LinksPM-5R0, PM-5R0V104-R Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
PM-5R0V104-R Details Description
Related parts for PM-5R0V104-R
CAP FILM 0.47UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN D-SUB HOUSING RECEPT 50POS datasheet.pdf
40MM HS ASSY ULTEM datasheet.pdf
POT 10 OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ACS GLASS FUSE PULLER datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 67MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.01% 0.12W 0603 datasheet.pdf