Bourns Inc. PM12651S-9R0M-RC
PM12651S-9R0M-RC picture photo
Mfg. Part Number
PM12651S-9R0M-RC
Brief Description
FIXED IND 9UH 10A 22.5 MOHM SMD
Datasheet Download
PM12651S-9R0M-RC.pdf
Availability of PM12651S-9R0M-RC
QUANTITY
PM12651S-9R0M-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PM12651S-9R0M-RC
Internal Part NumberEIS-PM12651S-9R0M-RC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesPM12651S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreIron
Inductance9µH
Tolerance±20%
Current Rating10A
Current - Saturation18A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)22.5 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.547" L x 0.531" W (13.90mm x 13.50mm)
Height - Seated (Max)0.232" (5.90mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PM12651S-9R0M-RC
Related LinksPM12651S, PM12651S-9R0M-RC Datasheet, Bourns Inc. Distributor
PM12651S-9R0M-RC Details Description
Related parts for PM12651S-9R0M-RC
RES SMD 390 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI AF MV MONO datasheet.pdf
CONN MMCX JACK GANG 6POS PCB datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA GOLD datasheet.pdf
EVAL BOARD BOOST REG LTC3458 datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-SUB SOLD STR MAN A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
26500 41C 41#20 P RECP SS LC datasheet.pdf
GT 1C 1#0 SKT RECP BOX datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 100 CLBs, 3000 Gates, 50MHz, 100-Cell, CMOS, PQCC68 IC datasheet.pdf