Powerex Inc. PM200CLA120
PM200CLA120 picture photo
Mfg. Part Number
PM200CLA120
Manufacturer
Product Category
Power Drivers - Modules
Brief Description
MOD IPM L-SER 6PAC 1200V 200A
Datasheet Download
PM200CLA120.pdf
Availability of PM200CLA120
QUANTITY
PM200CLA120 Order Process
Ship out your order
Specifications of PM200CLA120
Internal Part NumberEIS-PM200CLA120
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyPower Drivers - Modules
SeriesIntellimod™
TypeIGBT
Configuration3 Phase
Current200A
Voltage1200V
Voltage - Isolation2500VDC
Package / CaseModule
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PM200CLA120
Related LinksPM200, PM200CLA120 Datasheet, Powerex Inc. Distributor
PM200CLA120 Details Description
Related parts for PM200CLA120
IC MPU/RESET CIRC 4.10V SC70-4 datasheet.pdf
SWITCH FS PIN PLUNGER SILVER SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISRY CIRCUIT 16SOIC datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V TO220AB datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY OS 2KW datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 10K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS CABLE PIN datasheet.pdf