Powerex Inc. PM25RL1A120
PM25RL1A120 picture photo
Mfg. Part Number
PM25RL1A120
Manufacturer
Product Category
Power Drivers - Modules
Brief Description
MOD IPM 7-PAC L1 25A 1200V
Datasheet Download
PM25RL1A120.pdf
Availability of PM25RL1A120
QUANTITY
PM25RL1A120 Order Process
Ship out your order
Specifications of PM25RL1A120
Internal Part NumberEIS-PM25RL1A120
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyPower Drivers - Modules
SeriesIntellimod™
TypeIGBT
Configuration3 Phase
Current25A
Voltage1200V
Voltage - Isolation2500Vrms
Package / CaseModule
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PM25RL1A120
Related LinksPM25R, PM25RL1A120 Datasheet, Powerex Inc. Distributor
PM25RL1A120 Details Description
Related parts for PM25RL1A120
ADC 14BIT SGL 80MSPS 40HVQFN datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 33MHZ 32TSOP datasheet.pdf
RES 20.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 475 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.2M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1= 2000 METER datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 410MA 620 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 130MA 5.6 OHM SMD datasheet.pdf
LABEL ELECTRL WARN 9"X2.3" 5PC datasheet.pdf
LEADED NO CLEAN SOLDER PASTE datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 680MA 510 MOHM datasheet.pdf