| Internal Part Number | EIS-PM5-B5G28V | |
| Type | LED | |
| Lamp Color | Green | |
| Lens Color | Green | |
| Lens Transparency | Fresnel | |
| Ratings | DC | |
| Voltage | 24 V ~ 28 V | |
| Current | - | |
| Panel Cutout Shape | Round | |
| Panel Cutout Dimensions | 0.20" (5.08mm) | |
| Lens Style/Size | Round with Flat Top, 5.10mm | |