Sunon PMD4807PTB1-A.(2).U.GN
PMD4807PTB1-A.(2).U.GN picture photo
Mfg. Part Number
PMD4807PTB1-A.(2).U.GN
Brief Description
FAN AXIAL 70X25MM 48VDC WIRE
Datasheet Download
PMD4807PTB1-A.(2).U.GN.pdf
Availability of PMD4807PTB1-A.(2).U.GN
QUANTITY
PMD4807PTB1-A.(2).U.GN Order Process
Ship out your order
Specifications of PMD4807PTB1-A.(2).U.GN
Internal Part NumberEIS-PMD4807PTB1-A.(2).U.GN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Certificate
Standard Package30
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesMagLev®
Voltage - Rated48VDC
Size / DimensionSquare - 70mm L x 70mm H x 25mm W
Air Flow49.0 CFM (1.39m³/min)
Static Pressure0.360 in H2O (89.7 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise45 dB(A)
Power (Watts)5.80W
RPM5100 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating0.120A
Voltage Range24 ~ 56VDC