NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PMZ200UNEYL
PMZ200UNEYL picture photo
Mfg. Part Number
PMZ200UNEYL
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 30V SOT883
Datasheet Download
PMZ200UNEYL.pdf
Availability of PMZ200UNEYL
QUANTITY
PMZ200UNEYL Order Process
Ship out your order
Specifications of PMZ200UNEYL
Internal Part NumberEIS-PMZ200UNEYL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingCut Tape (CT)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C1.4A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs250 mOhm @ 1.4A, 4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id950mV @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs2.7nC @ 4.5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds89pF @ 15V
Power - Max350mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-101, SOT-883
Supplier Device PackageDFN1006-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PMZ200UNEYL
PMZ200UNEYL Details Description
Related parts for PMZ200UNEYL
IC REG LDO 8V 1A DDPAK datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V 1111 datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 14-16AWG 2.5MM datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES 220 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 315 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf