NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PN5120A0HN/C1,557
PN5120A0HN/C1,557 picture photo
Mfg. Part Number
PN5120A0HN/C1,557
Manufacturer
Product Category
RFID ICs
Brief Description
IC TRANSMISSION MOD 40-HVQFN
Datasheet Download
PN5120A0HN/C1,557.pdf
Availability of PN5120A0HN/C1,557
QUANTITY
PN5120A0HN/C1,557 Order Process
Ship out your order
Specifications of PN5120A0HN/C1,557
Internal Part NumberEIS-PN5120A0HN/C1,557
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,450
Category RF/IF and RFID
FamilyRFID ICs
Series-
PackagingTray
RF TypeRead / Write
Frequency13.56MHz
FeaturesISO14443-A, ISO14443-B
Package / Case40-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package40-HVQFN (6x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PN5120A0HN/C1,557
PN5120A0HN/C1,557 Details Description
Related parts for PN5120A0HN/C1,557
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
LED 2.5MM X 7MM VERT RED PC MNT datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A TO263-5 datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 2POS .250 GREEN datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
1.25MM M HSG 34POS datasheet.pdf