JST Sales America Inc. PNDP-10V-Z
PNDP-10V-Z picture photo
Mfg. Part Number
PNDP-10V-Z
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HOUSING PND 2MM 10POS DUAL
Datasheet Download
PNDP-10V-Z.pdf
Availability of PNDP-10V-Z
QUANTITY
PNDP-10V-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of PNDP-10V-Z
Internal Part NumberEIS-PNDP-10V-Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPND Connectors
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesPND
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions10
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.197" (5.00mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLatch Lock
ColorIvory
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNDP-10V-Z
Related LinksPNDP-, PNDP-10V-Z Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
PNDP-10V-Z Details Description
Related parts for PNDP-10V-Z
FIXED IND 5.6UH 7.77A 11 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 3.96MM R/A GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS R/A 2MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 1% 20W D2PAK datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY .100 80POS STR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
BOARD EVAL MULTIPLIER HMC368 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 38.88MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 20% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf