JST Sales America Inc. PNDP-10V-Z
PNDP-10V-Z picture photo
Mfg. Part Number
PNDP-10V-Z
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HOUSING PND 2MM 10POS DUAL
Datasheet Download
PNDP-10V-Z.pdf
Availability of PNDP-10V-Z
QUANTITY
PNDP-10V-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of PNDP-10V-Z
Internal Part NumberEIS-PNDP-10V-Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPND Connectors
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesPND
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions10
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.197" (5.00mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLatch Lock
ColorIvory
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNDP-10V-Z
Related LinksPNDP-, PNDP-10V-Z Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
PNDP-10V-Z Details Description
Related parts for PNDP-10V-Z
CONN SOCKET 26-30AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
LIGHT PIPE 4MM RND LENS datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 REC datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 430MA 1.58 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf