JST Sales America Inc. PNDP-26V-Z
PNDP-26V-Z picture photo
Mfg. Part Number
PNDP-26V-Z
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HOUSING PND 2MM 26POS DUAL
Datasheet Download
PNDP-26V-Z.pdf
Availability of PNDP-26V-Z
QUANTITY
PNDP-26V-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of PNDP-26V-Z
Internal Part NumberEIS-PNDP-26V-Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPND Connectors
Standard Package250
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesPND
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions26
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.197" (5.00mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLatch Lock
ColorIvory
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNDP-26V-Z
Related LinksPNDP-, PNDP-26V-Z Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
PNDP-26V-Z Details Description
Related parts for PNDP-26V-Z
RES SMD 6.49K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
KIT COMBO INFRARED THERMOMETER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN PIN 24-20AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IDC SOCKET .100" 20POS datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PWM 16UCT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
10A FEMALE CRIMP CONTACT, SILVER datasheet.pdf