Yageo PNP10VJT-91-390R
PNP10VJT-91-390R picture photo
Mfg. Part Number
PNP10VJT-91-390R
Brief Description
RES 390 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP10VJT-91-390R.pdf
Availability of PNP10VJT-91-390R
QUANTITY
PNP10VJT-91-390R Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP10VJT-91-390R
Internal Part NumberEIS-PNP10VJT-91-390R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.315" Dia x 1.732" L (8.00mm x 44.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP10VJT-91-390R
Related LinksPNP10VJT, PNP10VJT-91-390R Datasheet, Yageo Distributor
PNP10VJT-91-390R Details Description
Related parts for PNP10VJT-91-390R
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES MO 1W 82 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC 24B I2C 64HTQFP datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 104MA 4.4 OHM TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CARD MARKER K datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf