Yageo PNP1WVJR-52-22R
PNP1WVJR-52-22R picture photo
Mfg. Part Number
PNP1WVJR-52-22R
Brief Description
RES 22 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP1WVJR-52-22R.pdf
Availability of PNP1WVJR-52-22R
QUANTITY
PNP1WVJR-52-22R Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP1WVJR-52-22R
Internal Part NumberEIS-PNP1WVJR-52-22R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.169" Dia x 0.394" L (4.30mm x 10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP1WVJR-52-22R
Related LinksPNP1WVJ, PNP1WVJR-52-22R Datasheet, Yageo Distributor
PNP1WVJR-52-22R Details Description
Related parts for PNP1WVJR-52-22R
RES SMD 0.15 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 4A SMB datasheet.pdf
RES SMD 12.7 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 2W 3PVH 6COL WK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf