Yageo PNP1WVJR-73-0R33
PNP1WVJR-73-0R33 picture photo
Mfg. Part Number
PNP1WVJR-73-0R33
Brief Description
RES 0.33 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP1WVJR-73-0R33.pdf
Availability of PNP1WVJR-73-0R33
QUANTITY
PNP1WVJR-73-0R33 Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP1WVJR-73-0R33
Internal Part NumberEIS-PNP1WVJR-73-0R33
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.33
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.169" Dia x 0.394" L (4.30mm x 10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP1WVJR-73-0R33
Related LinksPNP1WVJR, PNP1WVJR-73-0R33 Datasheet, Yageo Distributor
PNP1WVJR-73-0R33 Details Description
Related parts for PNP1WVJR-73-0R33
CONN CARDEDGE 10POS .156 X .156 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1.5A DO214AA datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 2POS datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC SMC datasheet.pdf
RES 51K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FAN AXIAL 119.5X38.5MM 115VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf