Yageo PNP1WVJR-73-12R
PNP1WVJR-73-12R picture photo
Mfg. Part Number
PNP1WVJR-73-12R
Brief Description
RES 12 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP1WVJR-73-12R.pdf
Availability of PNP1WVJR-73-12R
QUANTITY
PNP1WVJR-73-12R Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP1WVJR-73-12R
Internal Part NumberEIS-PNP1WVJR-73-12R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.169" Dia x 0.394" L (4.30mm x 10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP1WVJR-73-12R
Related LinksPNP1WVJ, PNP1WVJR-73-12R Datasheet, Yageo Distributor
PNP1WVJR-73-12R Details Description
Related parts for PNP1WVJR-73-12R
MOSFET N-CH 60V 115MA SOT-523 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK ISO 8SOIC datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 6A INV 8-MLF datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER QUAD 2X1 16TQFN datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
MOUNTING BRACKETS W/SCREWS NV3W datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V U2J RADIAL datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 5POS datasheet.pdf