Yageo PNP5WVJR-73-0R22
PNP5WVJR-73-0R22 picture photo
Mfg. Part Number
PNP5WVJR-73-0R22
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 0.22 OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP5WVJR-73-0R22.pdf
Availability of PNP5WVJR-73-0R22
QUANTITY
PNP5WVJR-73-0R22 Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP5WVJR-73-0R22
Internal Part NumberEIS-PNP5WVJR-73-0R22
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesPNPV
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.22
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP5WVJR-73-0R22
Related LinksPNP5WVJR, PNP5WVJR-73-0R22 Datasheet, Yageo Distributor
PNP5WVJR-73-0R22 Details Description
Related parts for PNP5WVJR-73-0R22
PHOTOTRANSISTOR NPN 890NM TO-18 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
TRIAC 600V 16A TO220AB datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A 6SON datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RACK TOP datasheet.pdf
CONN RCPT 17+PE PNL MNT SKT CRMP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 3 (Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 45A ADD-A-PAK datasheet.pdf