TDK Corporation CGJ5L2X7R1H684K160AA
CGJ5L2X7R1H684K160AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ5L2X7R1H684K160AA
Brief Description
CAP CER 0.68UF 50V X7R 1206
Datasheet Download
CGJ5L2X7R1H684K160AA.pdf
Availability of CGJ5L2X7R1H684K160AA
QUANTITY
CGJ5L2X7R1H684K160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ5L2X7R1H684K160AA
Internal Part NumberEIS-CGJ5L2X7R1H684K160AA
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsHigh Reliability
RatingsCOTS
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ5L2X7R1H684K160AA
Related LinksCGJ5L2X7R1, CGJ5L2X7R1H684K160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ5L2X7R1H684K160AA Details Description
Related parts for CGJ5L2X7R1H684K160AA
IC FLASH 4MBIT 90NS 32VSOP datasheet.pdf
IC FPGA 193 I/O 240HQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 11.9VC SOD723 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 7.23K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL ST datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT PREC ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CAP FILM 4.7 UF 5% 400VDC 2 AXIA datasheet.pdf