Yageo PNP5WVJR-73-0R47
PNP5WVJR-73-0R47 picture photo
Mfg. Part Number
PNP5WVJR-73-0R47
Brief Description
RES 0.47 OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP5WVJR-73-0R47.pdf
Availability of PNP5WVJR-73-0R47
QUANTITY
PNP5WVJR-73-0R47 Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP5WVJR-73-0R47
Internal Part NumberEIS-PNP5WVJR-73-0R47
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.47
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP5WVJR-73-0R47
Related LinksPNP5WVJR, PNP5WVJR-73-0R47 Datasheet, Yageo Distributor
PNP5WVJR-73-0R47 Details Description
Related parts for PNP5WVJR-73-0R47
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
IC LDO REGULATOR 7A ADJ 5DDPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 11.18MM R/A SLDR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
TRANSFRMER BRUSH 1210 1210B datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 42POS TIN datasheet.pdf