Yageo PNP7WVJR-73-750R
PNP7WVJR-73-750R picture photo
Mfg. Part Number
PNP7WVJR-73-750R
Brief Description
RES 750 OHM 7W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP7WVJR-73-750R.pdf
Availability of PNP7WVJR-73-750R
QUANTITY
PNP7WVJR-73-750R Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP7WVJR-73-750R
Internal Part NumberEIS-PNP7WVJR-73-750R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.295" Dia x 0.984" L (7.50mm x 25.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP7WVJR-73-750R
Related LinksPNP7WVJR, PNP7WVJR-73-750R Datasheet, Yageo Distributor
PNP7WVJR-73-750R Details Description
Related parts for PNP7WVJR-73-750R
SIDACTOR 58V 400A SURGE DO-214AA datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RECEPT 26POS R/A TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf
600 PPR 0.25 INCH THRU-BORE datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf