Yageo PNP7WVJT-91-0R47
PNP7WVJT-91-0R47 picture photo
Mfg. Part Number
PNP7WVJT-91-0R47
Brief Description
RES 0.47 OHM 7W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP7WVJT-91-0R47.pdf
Availability of PNP7WVJT-91-0R47
QUANTITY
PNP7WVJT-91-0R47 Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP7WVJT-91-0R47
Internal Part NumberEIS-PNP7WVJT-91-0R47
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package250
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesPNPV
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)0.47
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.295" Dia x 0.984" L (7.50mm x 25.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP7WVJT-91-0R47
Related LinksPNP7WVJT, PNP7WVJT-91-0R47 Datasheet, Yageo Distributor
PNP7WVJT-91-0R47 Details Description
Related parts for PNP7WVJT-91-0R47
IC REG LDO ADJ 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 500V X7R 1825 datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 4DIP T/H datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 8 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 102 TYPE D 32POS datasheet.pdf
LM 3.5/135/22 BK 4.5MM PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf