PUI Audio, Inc. POM-2246L-C33-LW100-R
POM-2246L-C33-LW100-R picture photo
Mfg. Part Number
POM-2246L-C33-LW100-R
Manufacturer
Product Category
Microphones
Brief Description
MIC COND ANALOG OMNI -46DB
Datasheet Download
POM-2246L-C33-LW100-R.pdf
Availability of POM-2246L-C33-LW100-R
QUANTITY
POM-2246L-C33-LW100-R Order Process
Ship out your order
Specifications of POM-2246L-C33-LW100-R
Internal Part NumberEIS-POM-2246L-C33-LW100-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductElectret Condenser Microphones
Microphones with 100 mm Leads
Standard Package100
Category Audio Products
FamilyMicrophones
SeriesPOM
PackagingBulk
TypeElectret Condenser
Output TypeAnalog
DirectionOmnidirectional
Frequency Range50Hz ~ 16kHz
Sensitivity-46dB ±3dB
S/N Ratio55dB
Impedance2.2 kOhm
Voltage - Rated2V
Current - Supply500µA
Port LocationTop
Seal Rating-
TerminationWire Leads
Size / Dimension6.00mm Dia
Height (Max)2.40mm
ShapeRound
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)POM-2246L-C33-LW100-R
Related LinksPOM-2246L-, POM-2246L-C33-LW100-R Datasheet, PUI Audio, Inc. Distributor
POM-2246L-C33-LW100-R Details Description
Related parts for POM-2246L-C33-LW100-R
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 2AG datasheet.pdf
IC TRPL DIFF TXRX 20-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 0.5MM 80POS VERT SMD datasheet.pdf