Sensata Technologies/Airpax PP11-61F-25.0A-34861-7
PP11-61F-25.0A-34861-7 picture photo
Mfg. Part Number
PP11-61F-25.0A-34861-7
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-PULL
Datasheet Download
PP11-61F-25.0A-34861-7.pdf
Availability of PP11-61F-25.0A-34861-7
QUANTITY
PP11-61F-25.0A-34861-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of PP11-61F-25.0A-34861-7
Internal Part NumberEIS-PP11-61F-25.0A-34861-7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesSNAPAK®
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PP11-61F-25.0A-34861-7
Related LinksPP11-61F-25, PP11-61F-25.0A-34861-7 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
PP11-61F-25.0A-34861-7 Details Description
Related parts for PP11-61F-25.0A-34861-7
CONN ARRAY DIFF MALE 8X8PAIR datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 10MSOP datasheet.pdf
KIT DEV MINI FOR CC2510 RF SOC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 5W 5329 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 115V datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 7.5NS 256FTBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
RELAY 25A 3P 208/240V datasheet.pdf