Panduit PPS1014G002
PPS1014G002 picture photo
Mfg. Part Number
PPS1014G002
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
SIGN 14"X10" RED/WHITE
Datasheet Download
PPS1014G002.pdf
Availability of PPS1014G002
QUANTITY
PPS1014G002 Order Process
Ship out your order
Specifications of PPS1014G002
Internal Part NumberEIS-PPS1014G002
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyLabels, Labeling
Series-
Packaging-
TypeSign
Label Type-
Label Size14.00" L x 10.00" W (355.6mm x 254.0mm)
MaterialPolyester
ColorRed Legend, White Background
For Use With/Related Products-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PPS1014G002
Related LinksPPS10, PPS1014G002 Datasheet, Panduit Distributor
PPS1014G002 Details Description
Related parts for PPS1014G002
RES CHAS MNT 2K OHM 5% 12W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 316 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SURFACE FB BELT 1-1/2X76-1/2" datasheet.pdf
CAP CER 2.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf