Honeywell Microelectronics & Precision Sensors PPT0020DRF5VB
PPT0020DRF5VB picture photo
Mfg. Part Number
PPT0020DRF5VB
Datasheet Download
PPT0020DRF5VB.pdf
Availability of PPT0020DRF5VB
QUANTITY
PPT0020DRF5VB Order Process
Ship out your order
Specifications of PPT0020DRF5VB
Internal Part NumberEIS-PPT0020DRF5VB
Pressure TypeDifferential
Operating Pressure±20 PSI (±137.9 kPa)
Output TypeAnalog, RS-485
Output0 V ~ 5 V
Accuracy±0.05%
Voltage - Supply5.5 V ~ 30 V
Port SizeMale - 0.13" (3.18mm) Tube, Filter
Port StyleBarbed, Filtered
Features-
Termination StyleConnector
Maximum Pressure±60 PSI (±413.69 kPa)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PPT0020DRF5VB
PPT0020DRF5VB Details Description
Related parts for PPT0020DRF5VB
IC RHEOSTAT DALLST 3V 100K 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OSC VCSO 500.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC SO 1.000GHZ SINE WAVE SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 56POS WALL MT PINS datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 3KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
MALE TERMINAL PH/BR 5558-PBT2L datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 5A VFN datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf