Panasonic Electronic Components ERJ-1GEJ750C
ERJ-1GEJ750C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEJ750C
Brief Description
RES SMD 75 OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEJ750C.pdf
Availability of ERJ-1GEJ750C
QUANTITY
ERJ-1GEJ750C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEJ750C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEJ750C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEJ750C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEJ750C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEJ750C Details Description
Related parts for ERJ-1GEJ750C
TRANS NPN DARL 80V 4A TO-126 datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 38.3KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 35X10MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
17CKT MINI WIRE TRAP CONN datasheet.pdf
HEAVY INDUSTRIAL 232/422/485 TO datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf