Hirose Electric Co Ltd PQ50-15SCFA
PQ50-15SCFA picture photo
Mfg. Part Number
PQ50-15SCFA
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Contacts
Brief Description
CONN SKT
Datasheet Download
PQ50-15SCFA.pdf
Availability of PQ50-15SCFA
QUANTITY
PQ50-15SCFA Order Process
Ship out your order
Specifications of PQ50-15SCFA
Internal Part NumberEIS-PQ50-15SCFA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Contacts
SeriesPQ50
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Pin or SocketSocket
Contact TerminationCrimp
Wire Gauge14-15 AWG
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PQ50-15SCFA
Related LinksPQ50-, PQ50-15SCFA Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PQ50-15SCFA Details Description
Related parts for PQ50-15SCFA
JUMPER-H1507TR/A2015Y/X 10" datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
OSC XO 9.8304MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES 680 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
LED BLUE/ORG DIFFUSED 1206 SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf