CUI Inc. PQA30-D24-S24-T
PQA30-D24-S24-T picture photo
Mfg. Part Number
PQA30-D24-S24-T
Brief Description
DC/DC CONVERT 30W 24V OUTPUT CHA
Datasheet Download
PQA30-D24-S24-T.pdf
Availability of PQA30-D24-S24-T
QUANTITY
PQA30-D24-S24-T Order Process
Ship out your order
Specifications of PQA30-D24-S24-T
Internal Part NumberEIS-PQA30-D24-S24-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelPQA30-D24-S24-T
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)36V
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1.25A
Power (Watts) - Manufacture Series30W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
Package / Case6-DIP Module (6 Leads)
Size / Dimension2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency89%
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PQA30-D24-S24-T
Related LinksPQA30-D, PQA30-D24-S24-T Datasheet, CUI Inc. Distributor
PQA30-D24-S24-T Details Description
Related parts for PQA30-D24-S24-T
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 680PF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 1.06K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 77.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 3.81MM GRN R/A datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf