Sensata Technologies/Airpax PR11-1-1.50A-23928-2-V
PR11-1-1.50A-23928-2-V picture photo
Mfg. Part Number
PR11-1-1.50A-23928-2-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET
Datasheet Download
PR11-1-1.50A-23928-2-V.pdf
Availability of PR11-1-1.50A-23928-2-V
QUANTITY
PR11-1-1.50A-23928-2-V Order Process
Ship out your order
Specifications of PR11-1-1.50A-23928-2-V
Internal Part NumberEIS-PR11-1-1.50A-23928-2-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesSNAPAK®
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PR11-1-1.50A-23928-2-V
Related LinksPR11-1-1.50, PR11-1-1.50A-23928-2-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
PR11-1-1.50A-23928-2-V Details Description
Related parts for PR11-1-1.50A-23928-2-V
FUSE GLASS 500MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 0.827" DIA BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 5% 1/32W 01005 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
SERIES I, ELECTRONIC SPLICE datasheet.pdf
HD-I W/FA SAPR.130F.180OV BENCH datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf