Sensata Technologies/Airpax PR11-2-5.10A-25044-1-V
PR11-2-5.10A-25044-1-V picture photo
Mfg. Part Number
PR11-2-5.10A-25044-1-V
Datasheet Download
PR11-2-5.10A-25044-1-V.pdf
Availability of PR11-2-5.10A-25044-1-V
QUANTITY
PR11-2-5.10A-25044-1-V Order Process
Ship out your order
Specifications of PR11-2-5.10A-25044-1-V
Internal Part NumberEIS-PR11-2-5.10A-25044-1-V
FamilyCircuit Breakers
SeriesPR
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PR11-2-5.10A-25044-1-V
Related LinksPR11-2-5.10, PR11-2-5.10A-25044-1-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
PR11-2-5.10A-25044-1-V Details Description
Related parts for PR11-2-5.10A-25044-1-V
RES ARRAY 4 RES 11K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS R/A GOLD SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC OSC VCXO 161.1328MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .8MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf