Sullins Connector Solutions PREC011SAAN-RC
PREC011SAAN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC011SAAN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 11POS
Datasheet Download
PREC011SAAN-RC.pdf
Availability of PREC011SAAN-RC
QUANTITY
PREC011SAAN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC011SAAN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC011SAAN-RC
Number of Positions11
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC011SAAN-RC
Related LinksPREC011, PREC011SAAN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC011SAAN-RC Details Description
Related parts for PREC011SAAN-RC
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 24V datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 5000UH datasheet.pdf
RES SMD 73.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 1.25A 104 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V LVDS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf