Sullins Connector Solutions PREC014SBBN-M71RC
PREC014SBBN-M71RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC014SBBN-M71RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL R/A 14POS
Datasheet Download
PREC014SBBN-M71RC.pdf
Availability of PREC014SBBN-M71RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PREC014SBBN-M71RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC014SBBN-M71RC
Internal Part NumberEIS-PREC014SBBN-M71RC
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC014SBBN-M71RC
Related LinksPREC014S, PREC014SBBN-M71RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC014SBBN-M71RC Details Description
Related parts for PREC014SBBN-M71RC
IC OCT TRANSP D-TYPE LTCH 20SSOP datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN CONTACT PIN FLAT FLEX datasheet.pdf
RES 1.93K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 22.1 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 32.768MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Virtex⑩-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf