Sullins Connector Solutions PREC015SBAN-M71RC
PREC015SBAN-M71RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC015SBAN-M71RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL R/A 15POS
Datasheet Download
PREC015SBAN-M71RC.pdf
Availability of PREC015SBAN-M71RC
QUANTITY
PREC015SBAN-M71RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC015SBAN-M71RC
Internal Part NumberEIS-PREC015SBAN-M71RC
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC015SBAN-M71RC
Related LinksPREC015S, PREC015SBAN-M71RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC015SBAN-M71RC Details Description
Related parts for PREC015SBAN-M71RC
RES 62 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC 3-8 LINE DECODER/DEMUX 16SO datasheet.pdf
IC MULTICH RS232 DVR/RCV 20TSSOP datasheet.pdf
WHITE DISPLAY LED datasheet.pdf
SWITCH TOP ROLLR ARM SNAP SPDT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W datasheet.pdf